5 rzeczy, których oczekujemy od nowego Xboxa

Za kilka godzin poznamy pierwsze szczegóły na temat nowej konsoli Microsoftu. Plotek na jej temat jest mnóstwo, ale… co tak naprawdę chcielibyśmy zobaczyć?

Mieliście już okazję wypowiedzieć się na temat Waszych oczekiwań co do nowej konsoli (więcej w artykule “Czy czekacie na nowego Xboxa? Wyniki ankiety Gadżetomanii [Waszym zdaniem]“).

Z dnia na dzień rośnie też liczba plotek – choćby o wbudowanym Kinekcie nowej generacji czy jeszcze mocniejszym nacisku na usługi multimedialne (VOD, streaming muzyki) i funkcje społecznościowe. Dużo całkiem prawdopodobnie brzmiących przewidywań znajdziecie choćby na tej stronie.

No dobrze. Ale co właściwie CHCIELIBYŚMY zobaczyć na konferencji, na której zostanie pokazana nowa konsola?

Porozmawialiśmy trochę w redakcji i wybraliśmy 5 rzeczy. Takich raczej realnych, nie w stylu “darmowe gry bez mikropłatności” czy “moc dwudziestokrotnie przewyższająca najmocniejsze pecety”.

1. Cyfrowa dystrybucja nowej generacji

Chcemy działającego streamingu gier. Zakładając, że wszystkie gry są dostępne w cyfrowej dystrybucji (a powinny być) chcielibyśmy zacząć w nie grać od razu po zakupie. Łatki, instalacje, patche – to wszystko powinno się dziać poza naszą obecnością i być niezauważalne. Natychmiastowa gra, po prostu.

2. Kinect tylko do dodatków

Zabawa z interfejsem konsoli przy pomocy ruchów rąk – jeśli będzie wygodna i precyzyjna (a nowy Kinect ma być podobno dużo bardziej precyzyjny) może być super i pozwoli się poczuć jak w “Raporcie mniejszości”. Również rozpoznawanie twarzy może być przydatne – choćby do logowania. Ale do dziś nie pamiętamy ŻADNEJ gry na Kinecta, która zrobiłaby na nas niesamowite wrażenie. A więc: nie, nie chcemy grać, skacząc przed konsolą.

3. Gry poza ekranem

IllumiRoom ma naprawdę duże możliwości (więcej w artykule “IllumiRoom w akcji. Gry przyszłości opuszczą ekrany“). Ale niech korzystanie z tej technologii nie wymaga zakupienia dodatkowego sprzętu w cenie dwóch konsol i niech nie będzie on dostępny za pięć lat.

4. Piękno i moc!

Plotki mówią, że w momencie premiery nowy Xbox będzie mieć moc topowego peceta… sprzed dwóch lat. Możemy zapomnieć o rewolucji graficznej, a nowy Battlefield znów będzie lepiej wyglądał na PC? No litości… Chcemy pięknych gier. Innowacyjnych, wciągających, reprezentujących różne gatunki – oczywiście też. Ale przecież mogą przy tym oszałamiać oprawą, prawda? A skoro o podziwianiu piękna mowa – sama konsola też powinna cieszyć designem. Przeglądamy sobie projekty fanowskie na stronie magazynu Stuff i… no żaden nie robi wrażenia, umówmy się.

5. Half-Life 3 jako tytuł startowy

No co? Pomarzyć zawsze można.

Bartłomiej Kossakowski i Piotr Gnyp

 

Regulamin komentowania

29 comments
snaphub
snaphub

Ja bym chciał, żeby od początku była mega dopracowana i żeby odniosła sukces większy niż poprzedniczka :)

56u58
56u58

raytracing

tego tak na prawde bym sobie zazyczyl reszta mni nie interesuje

cinekpol
cinekpol

"Chcemy pięknych gier" - to tylko PC zostaje. Wejście w konsole to utknięcie na kilka następnych lat w tej samej mocy obliczeniowej, podczas gdy wszystko idzie do przodu.

"Half-Life 3 jako tytuł startowy" - HL3 trzeba najpierw szukać na PC -> Steam. To jest podstawowa platforma dla Valve. Na Xboxa jeśli HL3 w ogóle wyjdzie to tylko jako port.

Jurek Gajewski
Jurek Gajewski

chciałem napisać: SSD, Titan GPU, core i7 39xx & 16GB RAM, ale tak naprawdę to wystarczy mi PGR5 :-)

Piotr Gnyp
Piotr Gnyp

Wiktor - no ja mam do systemu sony parę uwag, jest za konkurencją na pewno. Za to na pewno PlayStation nadrabia grami na wyłączność.

Wiktor Raszkowski
Wiktor Raszkowski

spoko ja tak przypadkiem dołączyłem do dyskusji :) sam nie wiem czy w ogóle kupię konsolę "nowej generacji" bo architektura jest tak podobna do PC, że te kilka exów na których mi zależy pewnie niedługo pogram na swojej głównej platformie czyli PC - myślę, że będzie wysyp emulatorów. czas pokaże, jedno wiem, że na swojej PS3 nigdy sie nie zawiodłem :)

Grzegorz Brol
Grzegorz Brol

a cyfrowe wersje gier z PS3 nie odpalimy na PS4?

Piotr Gnyp
Piotr Gnyp

Wiktor - nie chce mi się powtarzać tej dyskusji, przeprowadzałem ją tysiąc razy

Piotr Gnyp
Piotr Gnyp

Mam wrażenie, że przed sekundą o tym pisałem i jeszcze wcześniej też. Sony się samo zapędziło z deklaracjami za wcześnie i teraz potrzebują darmowych gier do przyciągnięcia ludzi do usługi. Ciekawe czy ten sam myk im się uda przy PS4 kiedy i gier będzie uber mało i baza użytkowników mniejsza.

Wiktor Raszkowski
Wiktor Raszkowski

nigdy nie miałem xboxa ale z tego co wiem to na Xpudle jest MULTIPLAYER płatny - czyli kupujesz grę za 200zł a tu i tak ch... bo musisz zapłacić za to, że grasz we fragment gry, który już kupiłeś ! WTF? ja się pytam :) a PS+ to dodatek nie ma wpływu na gry a dzięki niemu masz dostęp do kilku co miesiąc przez cały czas :P

Grzegorz Brol
Grzegorz Brol

Granie online jest oczywiście darmowe, a Xbox nie ma nic tak fajnego jak PS+ poz promocjami i obniżkami

Grzegorz Brol
Grzegorz Brol

Nie chcę płacić za Xbox Live Gold w czasach gdy na PS3 jest PS+

Toread
Toread moderator

O, a ja mam taką wizję: kiedyś EA opowiadało, że teraz będą mieli żyjące i stałe światy w grach. To znaczy, że kupujemy dostęp do uniwersum i potem podłączamy się do niego za pomocą różnych urządzeń, na których są różne gry. I nowy Xboks może to zaoferować, bo mamy i konsolę i pecety i mobile w Windows 8. I w sumie bym chciał zobaczyć taki eksperyment. 

Piotr Gnyp
Piotr Gnyp

Żeby nie być złośliwym nie wspomnę, że w PS3 też sporo rzeczy nie działa. Anyways, mam pomysł, co bym chciał i wpiszę w komcuu

Mieszko Lassota
Mieszko Lassota

Gier panie, chce gier, cala reszta mnie ebie... no moze poza wsteczna kompatybilnoscia

Michał Puczyński
Michał Puczyński

Wsteczna kompatybilność, darmowa gra online, ciche działanie - i będzie konsola idealna.

Wiktor Raszkowski
Wiktor Raszkowski

xbox jest użyteczny tylko w USA gdzie można używać jego wszystkich funkcji w Polsce kupowanie xpudła to jak kupowanie kastrata :P

Piotr Gnyp
Piotr Gnyp

Chociaż oczywiście technologicznie LIVE jest tak z 5 lat do przodu przed PSN ;)

Piotr Gnyp
Piotr Gnyp

ale ja nie chcę dyskutować co jest lepsze, bo pewnie, że wolę darmowe gry z PS+. Mówię, że i jedna i druga firma będą dążyć do usługi abonamentowej, dzięki której będą pobierać stałe miesięczne fee.

Piotr Gnyp
Piotr Gnyp

To jest dokładnie ta sama opcja płacenia stałego fee za usługę ;)

Piotr Gnyp
Piotr Gnyp

Se ne da, PSN też zacznie być płatny

Komentarze archiwalne